Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Poradna > O nás

O nás

Činnost Psychocentra Jihlava - manželské a rodinné poradny byla zahájena v září 1982. Organizace vznikla pod názvem Manželská a předmanželská poradna a byla součástí Okresního ústavu sociálních služeb. Provoz v této době zajišťovaly pouze dvě pracovnice. Prostorové vybavení bylo minimální a až později se pro činnost poradny podařilo získat i druhou místnost v 1. podlaží domu Brtnická 3, Jihlava. Odborná činnost byla postupně rozšířena o práci externích pracovníků.

Na jaře r. 1988 se Manželská a rodinná poradna přestěhovala do více vyhovujících prostor - do objektu Domu s pečovatelskou službou, na ulici Brtnická 15, Jihlava. V přízemí měla k dispozici 5 místností. K velké změně došlo od 1.7.1992, kdy se poradna přejmenovala na Psychocentrum - manželskou a rodinnou poradnu, stala se rozpočtovou organizaci a získala právní subjektivitu se zřizovatelskou funkcí Okresního úřadu v Jihlavě.

Další pozitivní změnou pro činnost poradny, její pracovníky ale zvláště pro samotné klienty, bylo přemístění poradny do samostatného domu na ulici Pod Příkopem 4, v tichém, ale ne příliš vzdáleném místě od centra Jihlavy, kde je až dodnes. Od května 1997 tyto současné prostory splňují sociálně estetické i provozní podmínky.

V roce 2004 byly zřízeny pobočky v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a v Třebíči. V roce 2007 bylo v rámci Psychocentra zřízeno Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím.