Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Poradna > O nás > Cíle, vize a poslání

Cíle, vize a poslání

Cíle

Konkrétní cíle pro odborné sociální poradenství:

  • Posílení psychického stavu jednotlivce, integrita osobnosti
  • Stabilizace manželského a partnerského života
  • Posílení a stabilizace rodinných vztahů, pomoc při řešení rodinných problémů
  • Pomoc a intervence při řešení sociálních problémů jednotlivce, páru, rodiny či jiného společenství, a to v kontextu širší sociální situace.

Cílem organizace je podpora člověka, který se ocitl v obtížné sociální, psychické situaci, v začlenění nebo znovuzačlenění do běžné společnosti tak, aby mohl běžným způsobem využívat ve společnosti běžných zdrojů, služeb běžných systémů a neformálních přirozených zdrojů, ke kterým patří rodina, přátelé, lidé ze sousedství atd.

Konečným cílem je posílit člověka natolik, aby službu přestal potřebovat, využívat nebo aby je potřeboval v nezbytně nutném rozsahu. Odborný pracovník hledá s klientem cesty řešení nepříznivé situace tak, aby byl schopen využít vlastních sil a možností. 

 

Vize, poslání

Chceme zodpovědně poskytovat psychosociální podporu lidem, kteří se ocitli v osobní, rodinné, či jiné nepříznivé situaci. Budeme odbornou službou pro všechny, kteří ji potřebují.

Psychocentrum – manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina, příspěvková organizace poskytuje veřejnou službu formou odborného sociálního poradenství a krizové pomoci. Kromě odborného sociálního poradenství se zabývá oblastí sociálně právní ochrany dětí a oblastí náhradní rodinné péče. Organizace je odborné, sociální a psychologické pracoviště. Ambulantní formou poskytuje sociální službu zaměřenou na manželské a rodinné poradenství a na terapii osobám, které se ocitly v osobní, vztahové, rodinné, životní či existenciální tísni.