Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Intervenční centrum > Chystané a proběhlé akce > Rok 2023

Rok 2023Intervenční centra zahájila osvětovou kampaň „Zastav kolotoč násilí“ . Jejím cílem je upozornit veřejnost na závažné společenské téma – přenos násilí mezi generacemi. Kampaň je  podpořena grantem z Norska prostřednictvím Norských fondů 2014 – 2021. 

www.kolotocnasili.cz

Chystané a proběhlé akce a besedy

Děti dětí bez násilí

Ve čtvrtek dne 15. června 2023 Intervenční centrum Kraje Vysočina uspořádalo Kazuistický workshop k tématu trans generačního přenosu domácího násilí pro odbornou veřejnost. Místo konání tř. Legionářů 1239/36, Jihlava. Workshop je realizován v rámci projektu „Děti dětí bez násilí“ - Program lidská práva (LP-HRMGSC- 005) spolufinancovaného z finančního mechanismu Norské fondy 2014 – 2021. Poskytovatelem
finančních prostředků na realizaci projektu a zprostředkovatelem Programu je Ministerstvo financí ČR .

Byly představena teoretická východiska trans generačního přenosu násilí a edukační film na téma násilí v blízkých vztazích "Všude dobře, doma nejlíp? Po představení dvou kazuistik, na toto téma, následovala moderovaná diskuze o možných řešeních, jak přenos mezi generacemi zastavit.

Jedním s cílů workshopu bylo poukázat na velký význam primární prevence, která může eliminovat toxické vztahy a upozornit na nebezpečný přenos násilí z generace na generaci.

Moc děkujeme všem účastníkům z řad spolupracujících organizací za účast.

  • Dne 4. 4. 2023 proběhlo Interdisciplinární setkání pracovníků Intervenčního centra Kraje Vysočina se spolupracujícími subjekty v Jihlavě.
  • Dne 18. 4. 2023 proběhlo Interdisciplinární setkání pracovníků Intervenčního centra Kraje Vysočina se spolupracujícími subjekty ve Žďáře nad Sázavou.
  • Dne 20. 4. 2023 proběhlo Interdisciplinární setkání pracovníků Intervenčního centra Kraje Vysočina se spolupracujícími subjekty v Třebíči.
  • Dne 25. 4. 2023 proběhlo Interdisciplinární setkání pracovníků Intervenčního centra Kraje Vysočina se spolupracujícími subjekty v Havlíčkově Brodě.
  • Dne 27. 4. 2023 proběhlo Interdisciplinární setkání pracovníků Intervenčního centra Kraje Vysočina se spolupracujícími subjekty v Pelhřimově.