Drobečková navigace

Úvod > Cíle, vize a poslání

Cíle, vize a poslání

Cíle 

  • Posílení psychického stavu jednotlivce, integrita osobnosti .
  • Stabilizace manželského a partnerského života nebo vyrovnávání se se situací z psychologického a sociálně právního hlediska v případě rozchodu .
  • Posílení a stabilizace rodinných vztahů, pomoc při řešení rodinných problémů v celé mezigenerační šíři.
  • Intervence, žádoucí změna a následná stabilizace rodinných vztahů při řešení sociálních problémů jednotlivce, páru, rodiny či jiného společenství, a to v kontextu širší sociální situace.

Konkrétní cíle odborného sociálního poradenství jsou každoročně vyhodnoceny a uveřejněny ve výroční zprávě. Konkrétně je sledováno, v  kolika procentech případů dochází ke splnění očekávaného cíle, který si klient stanovil ( ke splnění „zakázky“).

Vize

Chceme zodpovědně poskytovat psychosociální podporu lidem, kteří se ocitli v osobní, rodinné, či jiné nepříznivé situaci. Budeme odbornou službou pro všechny, kteří ji potřebují.

Poslání

Psychocentrum - manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina poskytuje formou sjednaných návštěv- tzv. konzultací - psychologickou podporu lidem, kteří se ocitli v osobní, vztahové, rodinné, sociální nebo životní nepříznivé situaci a chtějí ji řešit s odbornou pomocí.